W celu określenia czy założenia projektowe inwestycji budowlanej zostały spełnione, należy wykonać badanie zagęszczenia gruntu. W przeciwieństwie do metod tradycyjnych wyniki zagęszczenia uzyskuje się natychmiastowo.
Na początku badania należy usunąć luźny materiał, wyrównać podłoże płytą, następnie należy wykonać otwór, do którego z kolei zostaje wprowadzone ramię ze źródłem promieniowania. Na podstawie promieniowania uzyskuje się gęstość i wilgotność badanego materiału. Im gęstszy grunt, tym mniej promieniowania dociera do odbiornika. Urządzenie nie jest szkodliwe dla środowiska. Skład chemiczny oraz heterogeniczność gruntu, a także jego struktura oraz ilość wody mogą mieć wpływ na wyniki badań.
Nasza firma posiada 2 lata doświadczenia w badaniach izotopowym miernikiem i pracujemy pod nadzowrem Państwowej Agencji Atomistyki.
W celu przeprowadzenia badania należy przejść szkolenia prowadzone przez inspektora ochrony radiologicznej oraz należy posiadać badania lekarskie pozwalające na pracę z promieniowaniem jonizującym.
KOMUNIKAT z 02.10.2020 r.
Realizując Art. 32 c. pkt. 2 Prawa Atomowego podajemy się do wiadomości:
Informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.